مجموعه فانوس بر این باور است که برخورداری از نیروهای آموزش دیده و آگاه ، سبب پیشرفت و حرکت سریع تر در مسیر دستیابی به اهداف سازمان خواهد شد. در این راستا تیم پشتیبانی شرکت فانوس متشکل از نیروهای آموزش دیده و متخصص ، ارائه خدمات آموزشی را در راس کار خود قرار داده است و به نیروهای معرفی شده هر شرکت آموزش های لازم را داده تا در مدیریت سیستم ژنیک و انجام تغییرات به خودکفایی برسند.

آموزش و خدمات در واحد پشتیبانی این مجموعه ارائه می گردد.

بدین منظور فایل های آموزشی در قالب فیلم های آموزشی به تفکیک هر بخش از سیستم، تهیه شده و در اختیار کاربران قرار می گیرد و پس از آن در صورت نیاز طی جلسه ای حضوری و یا تلفنی به تمامی سوالات به صورت کامل پاسخ داده خواهد شد

پس از آن نیز تیم پشتیبانی در ساعت اداری پاسخگوی سوالات و ابهامات پیش آمده خواهند بود ، همچنین می توانید مورد مربوطه را در ایمیلی توضیح داده و برای پشتیبان خود ارسال نمایید تا در اسرع وقت بررسی و پاسخ داده شود.

همچنین زمان مجاز استفاده از خدمات پشتیبانی و طراحی با توجه به نوع پکیج خریداری شده متفاوت بوده و در قرارداد مربوطه ذکر خواهد شد.

با توجه به تعداد بالای کاربران ژنیک در هر اژانس مسافرتی  و اینکه با اختلال در نرم افزار امکان اختلال در کل فرایند فروش اژانس وجود دارد  شرکت فانوس سعی نموده با تعلیم پرسنل مجرب و همچنین اضافه کردن نیرو برای بخش پشتیبانی اقدام به پشتیبانی مستمر و به موقع برای کاربران محترم نماید

آژانس های طرف قرارداد درصورت شارژ مبلغ پشتیبانی به جز دریافت انواع پشتیبانی از آخرین آپدیت های برنامه نیز استفاده خواهند کرد.